اتحاديه فناوري اطلاعات و ارتباطات اصفهان برای اولین بار سمينار رايگان و كم نظیر پرسش و پاسخ قوانين كار و تامين اجتماعي را با حضور سرکار خانم عسگری یکی از  کارشناسان ارشد حوزه روابط كار با حضور فعالان صنف رایانه ی اصفهان  برگزار کرد.
در ابتدای این سمینار آقای کرم پور از اعضای هئیت رئیسه اتحادیه ضمن خوش آمدگویی و تشکر از حضور اعضای اتحادیه و کارشناسان در خصوص ضرورت آشنایی تمامی فعالان به قوانین کار گفت : نیاز امروز آگاهی و اطلاع از آخرین قوانین و مصوبات مربوط به حوزه کار می باشد که  گاها برخی از فعالان اقتصادی بدلیل ناآگاهی از قوانین کار ، دچار خسارت و زیان فراوان میشوند.برگزاری چنین جلساتی که سعی شده است بجای آموزش قوانین با محوریت پرسش و پاسخ باشد ، میتواند گامی موثر در راستای افزایش آگاهی اعضاء نسبت به قوانین مرتبط با خود شود.
در ادامه سرکار خانم عسگری یکی از کارشناسان ارشد حوزه روابط كار گفت : ما آدم‌ها در زندگی روزمره خودمان، با یک سری قوانین سر وکار داریم. این قوانین فقط منحصر به زندگی کاری ما نمی‌شود و شرایط اجتماع، خانواده و حتی زندگی شخصی هر فرد، دارای یک سری اصول و قوانیند که همه موظف به رعایت آن هستند. در صورت عدم رعایت این اصول و قوانین، قطعا چهارچوب رفتار آدم‌ها با یکدیگر دچار مشکل شده و حتی خود آدم از لحاظ ذهنی و ضمیرناخودآگاه هم حس ناخوشایندی را تجربه می‌کند.
وی بیان کرد: به عنوان مثال در بحث حسابرسی های تامین اجتماعی معضل عدم آگاهی کارفرمایان با جزئیات مقررات و معافیت ها باعث می شود حقوق آنان پایمال و یا جرائم نامتعارفی به آنها تحمیل شود. بخش هایی مانند مالیات، کار و تامین اجتماعی یکی از پر چالش و مشکل ترین بخش های مرتبط با فعالان اقتصادی است ، می توان نیمی از مشکلات این بخش را با آگاهی بخشی کافی به کارفرما و فعال اقتصادی حل و فصل کرد.این سمینار با سوالات حاضرین و دریافت پاسخ از سوی کارشناسان پایان پذیرفت.


 
 بازدید : 526
20 آبان 1398 ساعت 11:42 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری