به گزارش روابط عمومی اتحادیه فناوری اطلاعات اصفهان هیچ یک از واحدهای صنفی طبق مواد‌ ۵۷ ، ۵۸ و ۵۹ قانون نظام صنفی نباید گران فروشی ، کم فروشی ، تقلب ،  فروش کالا بدون فاکتور و فروش کالای سرمایه ای بدون خدمات پس از فروش انجام دهند. 
نایب رئیس اتحادیه صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان اعلام کرد:  ما با بازرسی های منظم و  با همکاری کمیسیون بازرسی اتحادیه به موارد فوق نظارت جدی می کنیم و واحدهای متخلف بار اول به یک هفته پلمپ و بار دوم به شش ماه پلمپ و بار سوم به دلیل اخلال و اختلاب در نظام کسب و کار طبق قانون نظام صنفی ، پروانه کسب  آنها ابطال خواهد شد. 
رضوانی در این زمینه گفت: تخلف ها بیشتر توسط واحدهایی انجام می شود که در آستانه ورشکستگی هستند. نایب رئیس اتحادیه صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان افزود: عده ای کلاهبردار و فاقد پروانه کسب نیز با خریدهای چکی و فروش نقدی به پایینتر از قیمت بازار در نظام کسب و کار اخلال ایجاد می کنند. 
وی با بیان اینکه چنین تخلفاتی باعث ایجاد فضای رقابتی ناسالم در بین واحدهای صنفی و سوء استفاده برخی متخلفان می شود، تصریح کرد: این کار به ضرر مردم نیز هست چراکه بیشتر واحدهایی که این موارد را انجام می دهند پس از فروش به دلیل ورشکستگی یا جمع شدن، قادر به ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی نیستند. 
رضوانی درباره راهکار جلوگیری گفت: مصرف کنندگان بایستی در هنگام خرید یا گرفتن خدمات ، جواز کسب فروشنده و نرخنامه رسمی اتحادیه که هر دو مهمور به مهر برجسته و هولوگرام باشند را رویت و سپس خدمات دریافت کنند و واحدهای صنفی هم  که دچار مشکلات مالی یا ورشکستگی هستند این موضوع را به اتحادیه رایانه اطلاع دهند تا خرید کالاهای آنها توسط خود اعضای اتحادیه صورت گیرد. رضوانی افزود: این کار در چند مورد انجام و علاوه بر رفع مشکلات آن واحد صنفی با استقبال واحدهای صنفی اتحادیه مواجه شده است. 
نایب رئیس اتحادیه رایانه اصفهان تاکید کرد: این اتحادیه با موارد گران فروشی نیز از طریق بازرسان و کارشناسان تعزیراتی برخورد جدی می کند.
بازدید : 668
7 خرداد 1398 ساعت 09:52 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری