​کمیسیون رسیدگی به شکایات اتحادیه در سال 97 ،تعداد 231 پرونده شکایت دریافت کرده است که 42 مورد مربوط به گرانفروشی ، 23 مورد عدم اجرای تعهدات گارانتی ، 107 مورد مربوط به عدم اجرای تعهدات در هنگام فروش ،28 مورد مربوط به تقلب ، 3 مورد مربوط به عدم فاکتور رسمی ، 3 مورد مربوط به تداخل صنفی ،یک موردخیانت در امانت ، 3 مورد اختلاف بین همکار  و یک مورد مربوط به عدم داشتن تخصص بوده است.

دستور العمل اجرایی ثبت شناسنامه،اخذ و نصب شناسنامه کالا برای گروه کاهلاهایی تلفن همراه و سایر تجهیزات ارتباطی با قابلیت نصب سیم کارت

با توجه به اینکه مدارک مفقودی بر عهده اداره پست می باشد و بایگانی میشود، لازم است قبل از صدور المثنی به باجه های پست یافته مستقر در ادارات شهرستان ها اقدام نمایند

الزام نهادها و دستگاه های در جهت برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی در راستای جلوگیری از اقدامات جاعلانه

تعیین دریافت 2% درصد کمتر از سود بازرگانی تعیین شده توسط سازمان های مناطق آزاد در مورد کالاهای تجاری از مناطق آزاد تجاری– صنعتی به سرزمین اصلی

به اطلاع کلیه اعضای معزز اتحادیه میرساند با توجه به ضرب العجل اتاق اصناف مبنی بر لزوم بالا بردن امنیت جواز کسب های صادر شده  و بی اعتبار بودن جوازهای بدون هولوگرام و مهر برجسته  از تاریخ 98/1/1 مستدعی است کلیه داندگان جواز کسب این اتحادیه با دردست داشتن اصل جواز کسب و کارت شناسائی معتبر در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 14 به اتحادیه مراجعه و پروانه کسب های خود را منصوب به هولوگرام و مهمور به مهر برجسته نمایند . 

اتاق اصتاف در جهت ساماندهی بازار نامه ای را جهت نظارت و برخورد قانونی با واحدهای صنفی که بدون اخذ مجوز از  اتحادیه و صرفا بمنظور جلب مشتری بیشتر اقدام به برگزاری فروش فوق العاده و حراج غیرقانونی می نماید، را به مدیریت بازرسی ارسال نموده است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران و مرکز آپای دانشگاه صنعتی اصفهان در نظر دارد همایشی رسیدگی به حوادث سایبری را برای مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات به صورت رایگان برگزار کند.

به اطلاع می رساند بعد از پیگیری های بعمل آمده در زمینه تصویب نهایی افزایش حق عضویت آن اتحادیه با مبلغ دو میلیون ریال موافقت گردید.

یکی از موضوعاتی که اتحادیه در راستای داشتن صنفی قدرتمند به آن توجه ویژه دارد رسته های صنفی است .رسته ها ، ماهیت شغلی و حدود فعالیت اعضاء را تعیین می کنند . تولیدی ، خدماتی ، خدمات فنی و فروش ، ماهیت رسته ها ی اصناف می باشد. از مهمترین آیتم های تاثیر گذار رسته ها میتوان از نقش مهم آنها در تعیین ضرائب مالیاتی و نرخ تسهیلات درخواستی از بانک ها نام برد 

در این جلسه عملکرد برخی از NGO ها مرتبط با اعضای اتحادیه مورد بررسی قرار گرفت  و در خصوص ورود غیر قانونی به حیطه ی  امور مربوط به اتحادیه و عدول از حد و حدود اختیارات قانونی خود با آقای مهندس نادری معاون سازمان صنعت معدن تجارت استان گفتمان شد.این جلسه در راستای حمایت از اعضای صنف رایانه  و در جهت جلوگیری از ورود غیرقانونی برخی به امور صنف رایانه با قول مساعد همکاری سازمان صنعت معدن تجارت اصفهان به پایان رسید.