گرما آن هم وقتی زیاد باشد می تواند بر عملکرد کامپیوتر و طول عمر قطعات آن تاثیر بگذارد.

استیو جابز کارآفرینی موفق و فردی خلاق بود که همیشه ایده هایی شگفت آور برای بهتر کردن دنیا و ساده کردن زندگی انسان ها در سر داشت.

کلمه‌ی ماینینگ (Mining) کلمه‌ی رایجی است که در دنیای ارزهای رمزنگاری شده بسیار استفاده می‌شود و عده ای به دنبال این هستند که در این زمینه وارد شوند. اما واقعا ماینینگ چیست؟ احتمالا شنیده‌اید که در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ماینینگ یکی از فعالیت های پر درآمد و تا حدودی سخت و پر هزینه است اما حقیقت چیست؟ در این مقاله سعی شده است تا در رابطه با ماینینگ توضیحات جامعی ارائه شود.

 ارز رمزنگاری شده نوعی ارز دیجیتال است که با استفاده از روش های رمزنگاری پیشرفته ای با نام کریپتوگرافی، ایجاد و مدیریت می‌شوند. ارز رمزنگاری شده که در این مقاله به آن ارز دیجیتال می‌گوییم با ایجاد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ از مفهوم آکادمیک به یک واقعیت مجازی جهش داشته است. اگرچه بیت کوین در سال های پس از پیدایش خود، علاقه مندان بسیار زیادی را به خود جلب کرد، اما در ماه آوریل ۲۰۱۳ بود که توجه رسانه ها و سرمایه گذاران را به خود جلب کرد. در این تاریخ، قیمت بیت کوین با رشد ۱۰ برابری طی دو ماه به ۲۶۶ دلار رسید.